PAPEX — (Rapid Exchange of Information System) швидка система попередження у ЄС для захисту прав споживачів.


Тижневі звіти про виявлені небезпечні товари у ЄС 

Споживачі щодня стикаються з різною продукцією і повинні бути впевнені в тому, що ця продукція є безпечною. Тому Система спостереження за ринком, що враховує різні критерії безпеки споживчої продукції, має п ринципове значення для зміцнення впевненості споживачів і підвищення добробуту громадян..

Добре функціонуюча система нагляду за ринком йде на користь так само і виробникам і дистриб’юторам.

Для того, щоб гарантувати появу на ринку тільки безпечної продукції, національні органи влади в Україні, так само як і в країнах ЄС, зобов’язані за законом здійснювати нагляд за ринком щодо споживчої продукції.

Основне завдання — забезпечити появу на ринку тільки такої продукції, яка не зашкоджує здоров’ю або безпеки споживачам. Це робиться не тільки з метою захисту споживачів, але і захисту економічних операторів від нечесної конкуренції.

Безпечною продукцією вважається така продукція, яка не надає небезпеки або відрізняється невисоким ступенем ризику відповідно до характеру її використання, прийнятним для збереження надійного захисту здоров’я і безпеки споживачів. Продукція вважається безпечною, якщо вона відповідає вимогам законодавства, яке регулює питання безпеки. У відсутності таких вимог, продукція повинна відповідати спеціальним національним нормам країни, в якій вона реалізується, або рекомендованим національним стандартам.

Небезпечною продукцією вважається така продукція, яка не відповідає загальним вимогам безпеки з боку споживачів. Це визначення є основою для об’єктивного тестування дефектної продукції.

Продукція не вважатиметься дефектної лише на підставі її низької якості, та на тій підставі, якщо згодом на ринку з’явиться більш безпечна версія.

Виробникам і дистриб’юторам споживчої продукції необхідно знати та дотримуватися вимог безпеки, які застосовуються до тієї чи іншої категорії продукції. Також знати можливий ризик, пов’язаний із застосуванням даної продукції, оскільки вони несуть юридичну відповідальність за те, щоб продукція, яка поставляється на ринок, відповідала положенням загального або галузевого законодавства. Дистриб’ютори так само зобов’язані поставляти продукцію, яка відповідає загальним вимогам безпеки, і надавати необхідну документацію, що дозволяє простежувати походження даної продукцію.

Правовою основою для створення системи RAPEX є Директива Європейського парламенту та Ради 2001/95/ЄС від 03.12.2011 року — про загальну безпеку продукції. Системи RAPEX — це база даних для товарів народного споживання не продовольчої групи за винятком фармацевтичної і медичної продукції, куди оперативно потрапляє інформація про всі товари, відкликаних з ринку або заборонених до продажу де-небудь на території Євросоюзу. (Портал Rapid Alert System). Аналогічна система попередження про небезпечні продукти харчування — Rapid Alert System for Food and Feed – яка працює з 1979 року.

Огляд повідомлень RAPEX публікуються регулярно, в щотижневих звітах на веб-сайті Європейської Комісії що п’ятниці. Уся інформація ґрунтується на даних, які надають національні контролюючі органи, санітарні служби та інші профільні організації. У звітах вказується повна інформація про продукт, його потенційний ризик і вжиті заходи.

База даних європейської системи оповіщення відкрита для всіх користувачів інтернету, з зручним пошуком по категоріях товарів, фотографіями та повним описом потенційно небезпечних товарів і їх ризиків. Більш того, можна навіть підписатися на щотижневу електронну розсилку.

Тижневі звіти про виявлені небезпечні товари у ЄС 

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *